خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

برند هر یک از شهرهای استان خراسان رضوی اعلام شد

  دیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: هر یک از شهرهای این استان دارای یک برند و هویت مشخص شدند.

  حسین زارع صفت روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: به همین منظور امسال برای استان خراسان رضوی و شهرهای آن برند مشخص و معین برگرفته از تاریخ، تمدن و هویت هر یک از مناطق تهیه و ارائه شده است. 

  وی ادامه داد: در این چارچوب خراسان رضوی با عنوان سرزمین نور، نگین درخشان نامیده شد و هر یک از شهرها از جمله مشهد قبله دلها، مشهدالرضا، سبزوار شهر آیینهای نستوه ، گناباد شهر ماندگاران کهن، تایباد شهر تلاش و همبستگی، تربت جام دیار ادب و عرفان و تربت حیدریه دیار طلای سرخ نام گرفته اند. 

  مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: 

  برند جغتای باغشهر زندگی، جوین خطه مشاهیر، چناران دروازه تاریخ و طبیعت، خلیل آباد دیار تاکستانهای سرسبز، خوشاب شهردستکندهای کهن، خواف دیار میراث ماندگار، درگز صیاد دلها، بردسکن شهر سرافرازان، سرخس چهارراه تاریخ، فریمان شهر اندیشه های مطهر و شهرستان فیروزه پایتخت فیروزه جهان نامیده شده اند. 

  وی همچنین قوچان را مهد تمدن و هنر، کاشمر را شهر زیارت و سیاحت، کلات را کهن دژ سرزمین تاریخ و طبیعت، بینالود را ستاره گردشگری خراسان، نیشابور را شکوه تمدن ایران، مه ولات را دیار مشاهیر، بجستان را یاقوت سرخ کویر، داورزن را میقات الرضا(ع)، باخرز را شهر همت و حیات و زاوه را دیار راشد شهر فضیلتها برشمرد. 

  زارع صفت افزود: بر این مبنا برنامه ریزی می شود همه تبلیغات و اطلاع رسانیها بر اساس همین برندها باشد و تابلوی ورودی شهرها بر این اساس تهیه و نصب می شود. 

  دبیر ستاد خدمات سفر خراسان رضوی در ادامه همچنین پیرامون خدمات نوروزی گفت: ستاد خدمات سفر شهرستانها فعال و 50 نشست خاص برنامه های نوروز در فرمانداریها تشکیل شده لذا تمامی شهرستانهای استان خراسان رضوی آماده پذیرایی از زائران و مسافران نوروزی شده اند. 

  زارع صفت با اشاره به ظرفیتهای گسترده خراسان رضوی در حوزه گردشگری طبیعی، تاریخی و فرهنگی افزود: این استان در عین حال پرچمدار گردشگری مذهبی و حلال است و تمامی مقابر امامزادگان و بقاع متبرکه و مجموعه های تاریخی چون رباط شرف، میل رادکان ، آسبادهای نشتیفان ، قنات قصبه و بسیاری دیگر از این فضاها و آثار واماکن تاریخی بدین منظور برنامه ریزی شده اند. 

  وی گفت: در ایام نوروز آتی با تاکید بر توجه به سوغات سفر و زیارت، تقویت و توسعه بازارچه های نوروزی صنایع دستی نیز برنامه ریزی شده است. 

  خراسان رضوی مقصد حدود نیمی از گردشگران خارجی ورودی به ایران است. مشهد به عنوان دومین کلانشهر مذهبی جهان با بیش از 250 هزار نفر ظرفیت اقامت موقت و دائم سالانه میزبان میلیونها گردشگر داخلی و خارجی است. 

  تاکنون هزار و 498 اثر تاریخی فرهنگی خراسان رضوی در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. این تعداد اثر که از سال 1310 تا پایان سال 1393 ثبت و دارای شماره ملی شده اند شامل 930 بنای تاریخی، 471 تپه و محوطه تاریخی، 58 مورد میراث معنوی، 28 مکان رویداد انقلاب اسلامی، چهار اثر طبیعی و دو اثر منقول است. استان خراسان رضوی حدود 10 هزار محوطه، بنا و اثر دارای ارزش تاریخی دارد. 

  استان خراسان رضوی همچنین با 100 رشته صنایع دستی دارای حدود 20 هزار هنرمند فعال در این حوزه است. 14 موزه و 22 مکان تاریخی و فرهنگی در خراسان رضوی زیر نظارت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هستند که ورود به آنان با خرید بلیت امکانپذیر است.


  این مطلب تا کنون 10 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : خراسان ,رضوی ,دیار ,تاریخی ,استان ,گردشگری ,خراسان رضوی ,صنایع دستی ,استان خراسان ,میراث فرهنگی، ,برنامه ریزی ,میراث فرهنگی، گردشگری ,
  برند هر یک از شهرهای استان خراسان رضوی اعلام شد

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر